15 იანვარს ოქროს გლობუსის რიგით 69-ე ცერემონიალი გაიმართა. გთავაზობთ ნომინაციებსა და გამარჯვებულებს!

თქვენი მოსაზრებები იმის შესახებ თუ ვის უფრო ეკუთვნოდა ჯილდო, შეგიძლიათ კომენტარებში დააფიქსიროთ!

საუკეთესო სურათი – დრამა

წარდგენილნი იყვნენ:

  • The Help
  • Hugo
  • The Ides of March
  • Moneyball
  • War Horse

ჯილდო მიიღო:

  • “The Descendants”

საუკეთესო მსახიობი ქალი – დრამა

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Glenn Close, “Albert Nobbs”
  • Viola Davis, “The Help”
  • Rooney Mara, “The Girl With the Dragon Tattoo”
  • Tilda Swinton, “We Need to Talk About Kevin”

ჯილდო მიიღო:

  • Meryl Streep, “The Iron Lady”

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი – დრამა

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Leonardo DiCaprio, “J. Edgar”
  • Michael Fassbender, “Shame”
  • Ryan Gosling, “The Ides of March”
  • Brad Pitt, “Moneyball”

ჯილდო მიიღო:

  • George Clooney, “The Descendants”

საუკეთესო სურათი – მიუზიკლი/კომედია

წარდგენილნი იყვნენ:

  • 50/50
  • Bridesmaids
  • Midnight in Paris
  • My Week With Marilyn

ჯილდო მიიღო:

  • “The Artist”

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი – მიუზიკლი/კომედია

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Brendan Gleeson, “The Guard”
  • Joseph Gordon-Levitt, “50/50”
  • Ryan Gosling, “Crazy, Stupid, Love”
  • Owen Wilson, “Midnight in Paris”

ჯილდო მიიღო:

  • Jean Dujardin, “The Artist”

საუკეთესო მსახიობი ქალი – მიუზიკლი/კომედია

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Jodie Foster, “Carnage”
  • Charlize Theron, “Young Adult”
  • Kristen Wiig, “Bridesmaids”
  • Kate Winslet, “Best Sup”

ჯილდო მიიღო:

  • Michelle Williams, “My Week With Marilyn”

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი (მეორე ხარისხოვან როლში)

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Kenneth Branagh, “My Week With Marilyn”
  • Albert Brooks, “Drive”
  • Jonah Hill, “Moneyball”
  • Viggo Mortensen, “A Dangerous Method”

ჯილდო მიიღო:

  • Christopher Plummer, “Beginners”

საუკეთესო მსახიობი ქალი (მეორე ხარისხოვან როლში)

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Berenice Bejo, “The Artist”
  • Janet McTeer, “Albert Nobbs”
  • Octavia Spencer, “The Help”
  • Shailene Woodley, “The Descendants”

ჯილდო მიიღო:

  • Octavia Spencer, “The Help”

საუკეთესო რეჟისორი

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Woody Allen, “Midnight in Paris”
  • George Clooney, “The Ides of March”
  • Michel Hazanavicius, “The Artist”
  • Alexander Payne, “The Descendants”

ჯილდო მიიღო:

  • Martin Scorsese, “Hugo”

საუკეთესო სცენარი

წარდგენილნი იყვნენ:

  • “The Ides of March”
  • “The Artist”
  • “The Descendants”
  • “Moneyball”

ჯილდო მიიღო:

  • “Midnight in Paris”

საუკეთესო უცხო ენოვანი ფილმი

წარდგენილნი იყვნენ:

  • The Flowers of War
  • In the Land of Blood and Honey
  • The Kid With a Bike
  • The Skin I Live In

ჯილდო მიიღო:

  • “A Separation”

საუკეთესო ანიმაციური ფილმი

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Arthur Christmas
  • Cars 2
  • Puss in Boots
  • Rango

ჯილდო მიიღო:

  • “The Adventures of Tintin”

Best Original Score

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Abel Korzeniowski, “W.E.”
  • Trent Reznor, Atticus Ross, “The Girl With the Dragon Tattoo”
  • Howard Shore, “Hugo”
  • John Williams, “War Horse”

ჯილდო მიიღო:

  • Ludovic Bource, “The Artist”

საუკეთესო სიმღერა

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Hello Hello, “Gnomeo and Juliet”
  • The Keeper, “Machine Gun Preacher”
  • Lay Your Head Down, “Albert Nobbs”
  • The Living Proof, “The Help”

ჯილდო მიიღო:

  • “Masterpiece,” Madonna “W.E.”-სთვის

საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი – დრამა

წარდგენილნი იყვნენ:

  • American Horror Story
  • Boardwalk Empire
  • Boss
  • Game of Thrones

ჯილდო მიიღო:

  • “Homeland”

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი სატელევიზიო სერიალში – დრამა

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Steve Buscemi, “Boardwalk Empire”
  • Bryan Cranston, “Breaking Bad”
  • Jeremy Irons, “The Borgias”
  • Damian Lewis, “Homeland”

ჯილდო მიიღო:

  • Kelsey Grammer, “Boss”

საუკეთესო მსახიობი ქალი სატელევიზიო სერიალში – დრამა

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Mireille Enos, “The Killing”
  • Julianna Margulies, “The Good Wife”
  • Madeleine Stowe, “Revenge”
  • Callie Thorne, “Necessary Roughness”

ჯილდო მიიღო:

  • Claire Danes, “Homeland”

საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი – კომედია

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Enlightened
  • Episodes
  • Glee
  • New Girl

ჯილდო მიიღო:

  • Modern Family

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი სატელევიზიო სერიალში – კომედია

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Alec Baldwin, “30 Rock”
  • David Duchovny, “Californication”
  • Johnny Galecki, “The Big Bang Theory”
  • Thomas Jane, “Hung”

ჯილდო მიიღო:

  • Matt LeBlanc, “Episodes”

საუკეთესო მსახიობი ქალი სატელევიზიო სერიალში – კომედია

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Zooey Deschanel, “New Girl”
  • Tina Fey, “30 Rock”
  • Laura Linney, “The Big C”
  • Amy Poehler, “Parks and Recreation”

ჯილდო მიიღო:

  • Laura Dern, “Enlightened”

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი (მეორეხარისხოვან როლში) – სატელევიზიო სერიალი, მინისერიალი, ფილმი

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Paul Giamatti, “Too Big to Fail”
  • Guy Pearce, “Mildred Pierce”
  • Tim Robbins, “Cinema Verite”
  • Eric Stonestreet, “Modern Family”

ჯილდო მიიღო:

  • Peter Dinklage, “Game of Thrones”

საუკეთესო მსახიობი ქალი (მეორეხარისხოვან როლში) – სატელევიზიო სერიალი, მინისერიალი, ფილმი

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Kelly MacDonald, “Game of Thrones”
  • Maggie Smith, “Downton Abbey (Masterpiece)”
  • Sofia Vergara, “Modern Family”
  • Evan Rachel Wood, “Mildred Pierce”

ჯილდო მიიღო:

  • Jessica Lange, “American Horror Story”

საუკეთესო მინისერიალი

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Cinema Verite
  • The Hour
  • Mildred Pierce
  • Too Big to Fail

ჯილდო მიიღო:

  • “Downton Abbey”

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი – მინისერიალი

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Hugh Bonneville, “Downton Abbey (Masterpiece)”
  • William Hurt, “Too Big to Fail”
  • Bill Nighy, “Page Eight (Masterpiece)”
  • Dominic West, “The Hour”

ჯილდო მიიღო:

  • Idris Elba, “Luther”

საუკეთესო მსახიობი ქალი – მინისერიალი

წარდგენილნი იყვნენ:

  • Romola Garai, “The Hour”
  • Diane Lane, “Cinema Verite”
  • Elizabeth McGovern, “Downton Abbey (Masterpiece)”
  • Emily Watson, “Appropriate Adult”

ჯილდო მიიღო:

  • Kate Winslet, “Mildred Pierce”

Cecil B. Demille–ის ჯილდო

  • Morgan Freeman